Nur ERGÜDER, MBA, PMP

Nur ERGÜDER, MBA, PMP

Nur Ergüder, 1989-2000 yılları arasında Yapı Kredi Teknoloji’de Bireysel Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı projelerinde görev aldı. Türkiye’nin ilk EFTPOS projesinde proje lideri olarak çalıştı. Yapı Kredi Yatırım’ın bankadan ayrılarak şirketleşmesi sürecinde kurumun tün IT altyapısının yeniden oluşturulması, iletişim ağlarının kurulması, bankacılık uygulama yazılımlarının geliştirilmesi projesini yönetti. Andersen Consulting ile birlikte yapılan çalışmalar ile proje yönetimi becerilerini işbaşında geliştirdi ve 1998 yılında Project Management Institute (PMI) tarafından verilen Project Management Professional (PMP) sertifikasını aldı.

Nur Ergüder, 2000-2001 yılları arasında IXIR Internet Hizmetleri A.Ş.’de görev aldı ve Internet Yayıncılığı departmanının teknik sorumluluğunu üstlendi, Proje Yönetim Ofisi’ni kurdu ve yönetti. Daha sonra Siemens Business Services (SBS) Türkiye’de Teklif Yönetimi ve Proje Yönetimi metodolojilerinin hayata geçirilmesi programını pek çok eğitim ve çalıştaylar düzenleyerek yürüttü.

Nur Ergüder 2004 yılından bu yana Proje Yönetimi alanında eğitmen olarak çalışmaktadır. Finans, Bilgi Teknolojileri, Telekomünikasyon, İlaç gibi çeşitli sektörlerinden müşterilerin ihtiyaçlarını değerlendirerek uygun eğitim programlarını geliştirmekte ve aktarmaktadır. Business Management Consultants (www.bmc-global.com), Life-Long Learning Academy (www.l3a.com.hr) ile yurtiçinde ve dışında proje yönetimi eğitimleri vermektedir.   2010 – 2013 yılları arasında Hewlett-Packard Türkiye’nin proje yönetimi eğitimlerini vermiştir. 2012 – 2013 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki bir Proje Yönetimi Sertifika Programı’nda görev almıştır.

1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden Bilgisayar Mühendisliği lisans diploması ve 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans derecesi almıştır.